Elke drie maanden komt de creme de la creme van de jonge online media talenten bij elkaar om herinneringen aan die goede ouwe tijd op te halen, plannen te smeden om de online media wereld over te nemen en om bier te drinken.
En zo was 19 november jongstleden alweer de zevende Jong Tuig borrel. Op 17 april begon het met vier man op een grasveldje in Tilburg, ondertussen verzon Robert Gaal ergens rond borrel 3 de naam ‘Jong Tuig’, en waren er al meer dan 120 verschillende jonge online mediaminnende tuigers op de borrels.
Ik vind zelf Jong Tuig leuk omdat het niet te groot is (een van de redenen waarom ik Medialuitjes niet leuk vind), omdat het pretentieloos is (Jong Tuig is geen platform, beweging of wat dan ook, maar een goed excuus om bier te drinken), omdat het niet commercieel is (een andere redenen waarom ik Medialuitjes niet leuk vind), omdat het (in veel gevallen) een gemixt publiek is, omdat het (in principe) onafhankelijk is van welke blog en welk bedrijf dan ook en omdat er mensen komen van (ongeveer) dezelfde leeftijd. De bindende factor is een bepaalde affiniteit en passie met/voor online of andere media. Dat is ook de reden waarom we (J, M, M en ik) de borrel voorlopig klein, gemixt, pretentieloos, non-commercieel, onafhankelijk en voor mensen van ongeveer dezelfde leeftijd proberen te houden.
Maar dat is best lastig. Het is verleidelijk de borrel te laten sponsoren (maar waar eindigt het dan?), het is af en toe moeilijk om niet teveel mensen te willen uitnodigen (er zijn zoveel gave, inspirerende jonge mensen in deze wereld) en het is lastig om het publiek een beetje gemixt te houden. Daarom halen we regelmatig rare grepen uit: zo wordt er al tijden niet meer over geblogd, wordt er in zeer beperkte mate over getwitterd en gaat de uitnodiging wat omslachtig via-via en werkt Jong Tuig met een inschrijflijst (die we de vorige keer dichtgooiden toen 70 mensen zich hadden ingeschreven).
Veel van jullie die mijn blog lezen komen wel eens op Jong Tuig. Wat vinden jullie? Wat willen jullie? Wat zouden jullie doen?
O, even voor de duidelijkheid: luisteren naar jullie tips doen we zeker, of we er naar handelen is natuurlijk iets anders. We zijn wel Jong Tuig 😉